ШІ скоро позбавить журналістів та копірайтерів роботи?
05.07.2023

ШІ скоро позбавить журналістів та копірайтерів роботи? 

Ольга Тищук-Вольська, тренерка школи UMES, впевнена, що це зовсім не так. Навпаки – ШІ може покращити роботу журналістів при розумному користуванні. До того ж, він не вміє так критично мислити і оцінювати дійсність, як людина.
«Як штучний інтелект революціонує роботу медіа» - вебінар Ольги Тищук, який вразив нас своєю актуальністю, тому ми хочемо поділитися з вами коротким конспектом.
ChatGPT – це програма, яка вміє розуміти людську мову і відповідати на неї. Вона навчена на матеріалах з інтернету, щоб генерувати текст, який імітує написання людиною. Ріст користувачів ChatGPT 

• 5 млн користувачів за тиждень залучив чат ChatGPT після запуску. Це історичний рекорд.
• 100 млн користувачів у січні 2023 року, які користуються чатом ChatGPT.
• 10 млрд. доларів проінвестувала компанія Microsoft у розвиток компанії OpenAI та інтеграцію у свої продукти.
ChatGPT – це інтелектуальне опрацювання даних. Якщо ви додаєте у текст написані ChatGPT уривки, то зазначайте це у авторстві. Що чат ChatGPT може вам допомогти? 

• Покращити зміст і виправити помилки. Скоротити абзаци.
• Створити підрозділи та метаописи: конкретні підказки (дай інформацію щодо кута, під яким має працювати інструмент), навчальні дані (вивчити абзац із твору, який ви хочете наслідувати, щоб покращити стиль написання) та обмежити обсяг (ви можете обмежити кількість символів, які бажаєте отримати).
• Резюме вмісту або джерела: ви можете коротко опублікувати (та посилатися на) публікацію в блозі, наукову статтю тощо, та отримати резюме зі змісту матеріалу.
• Джерела та ресурси: ви можете попросити ШІ створити список книг, які сподобаються вашим читачам.
А ви використовуєте ChatGPT у своїй роботі?